101 Magazín

Zbieraj EMOJKOV a vyjadri svoje pocity!#Emojkovia

Chcem Emojka
Zbieraj EMOJKOV a vyjadri svoje pocity!

Zelený záväzok Garnier Green Beauty

Garnier Green Beauty

V dnešnej dobe sú viac ako inokedy dôležité otázky týkajúce sa životného prostredia a dotýkajúce sa tém zdravia a spoločnosti. Značka Garnier už v niekoľkých posledných rokoch urobila významné kroky vedúce k zlepšeniu výsledkov na poli udržateľnosti – vyvinula nové receptúry, ktoré obsahujú 98% zložiek prírodného pôvodu, prišla s prípravkami bio starostlivosti o pleť s certifikáciou Ecocert a naďalej pokračuje v zmierňovaní negatívnych dopadov, ktoré majú výrobky na životné prostredie. Teraz sú jej snahy ešte intenzívnejšie. Stanovila si za cieľ pretvoriť spôsob fungovania kozmetického priemyslu a byť vzorom pre všetkých.

Iniciatíva Green Beauty od značky Garnier predstavuje komplexnú stratégiu udržateľnosti. Jej cieľom je transformovať každú jednotlivú fázu v reťazci a znížiť, alebo úplne odstrániť negatívny dopad na planétu a životné prostredie v oblastiach:

1/ ekologického balenia so záväzkom, že do roku 2025 budú všetky výrobky značky Garnier vyrobené bez použitia prvotných plastov, čo pomôže ušetriť viac ako 37 000 ton prvotných plastov za rok*. A ďalej, že do roku 2025 bude možné všetky plastové obaly značky Garnier znovu použiť, recyklovať alebo kompostovať.

2/ ekologického zloženia, v rámci ktorého budú do roku 2022 všetky obnoviteľné zložky pochádzať z udržateľných zdrojov.

3/ udržateľných výrobných závodov so záväzkom, že do roku 2025 budú všetky priemyselné závody uhlíkovo neutrálne a bude používaná len obnoviteľná energia.

4/ tzv. Solidarity sourcingu, programu na podporu celosvetových komunít s cieľom vytvárať priaznivý spoločenský vplyv.

Iniciatíva Green Beauty zahŕňa aj Priebežnú správu o pokroku v oblasti udržateľnosti (Sustainability Progress Report), ktorá otvorene a transparentne informuje o záväzkoch, pokroku, výsledkoch aj výzvach a ambicióznych cieľoch, ku ktorým sa značka Garnier zaviazala.

Transformačná iniciatíva Green Beauty ide aj ruka v ruke s uvedením nových radov produktov, ktoré rešpektujú a podporujú záväzky značky Garnier. Príkladom, ktorý hovorí za všetky, je nový rad Garnier Bio Hemp s obsahom konopného bio oleja a vitamínu E. Denný krém z radu Garnier Bio Hemp je unikátny svojim novým patentovaným papierovým obalom s obsahom plastov nižším o 49%**. Tiež nočný multi-regeneračný olej z tej istej série berie ohľady na prírodu. Ingrediencie, z ktorých sa produkt skladá, pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva***, flakón obsahuje 25% recyklovaného skla a kartónový obal je 100% recyklovateľný.

Garnier v rámci svojej iniciatívy bude cieliť aj na vzdelávanie spotrebiteľov o témach, ako je napríklad recyklácia na svojich digitálnych platformách. V rámci zvyšovania transparentnosti je značka Garnier tiež prvá, ktorá bude informovať o ekologickom a spoločenskom vplyve produktov, čím pomôže svojim spotrebiteľom získať prehľad o svojich výrobkoch vo všetkých fázach ich životného cyklu so zameraním (okrem iného) na pôvod, zloženie, balenie a výrobu, aj na vplyv počas používania výrobkov a tiež na recykláciu.

Okrem toho sa Garnier v spolupráci s dvoma mimovládnymi organizáciami, Ocean Conservancy a Plastics for Change, zapojila do boja proti vplyvom znečistenia životného prostredia plastovým odpadom.

* V porovnaní so spotrebou plastov značkou Garnier v roku 2019
** v porovnaní s klasickou plastovou tubou Garnier BIO
*** 20% zo všetkých ingrediencií pochádza z ekologického poľnohospodárstva. 100% všetkých ingrediencií je prírodného pôvodu.

Najčítanejšie články

EMOJKOVIA – Vyjadri svoje pocity!

EMOJKOVIA – Vyjadri svoje pocity!

Čítať viac
Odfúkni doterajšie pravidlá objemu

Odfúkni doterajšie pravidlá objemu

Čítať viac
Chráň seba aj svoju rodinu pred baktériami

Chráň seba aj svoju rodinu pred baktériami

Čítať viac

Zobraziť všetky články