101 Magazín

Zábavný deň s maskotmi Bupi v našej predajni#Bupi

Čítaj ďalej
Zábavný deň s maskotmi Bupi v našej predajni

ELSEVE – Riešenie na každý problém

Na to, aby si správne zvolila produkty vlasovej starostlivosti, potrebuješ poznať typ svojich vlasov. Na trhu existuje celý rad produktov pre všetky typy vlasov, preto niekedy môže byť obtiažne vybrať si z tak širokej ponuky. My ti s tým pomôžeme 😉

Ak sa rozhodneš zistiť správny typ svojich vlasov, najprv vlasy umy jemným čistiacim šampónom a nepoužívaj žiadne ďalšie produkty. Voľne usušené vlasy potom starostlivo preskúmaj po pramienkoch a po jednotlivých vláknach. Uvidíš, či sú oslabené, štiepia sa, či vyzerajú zdravo… Zameraj sa taktiež na vlasovú pokožku, či je začervenaná, suchá alebo sa naopak rýchlo mastí. Môže sa stať, že nezapadneš presne do jednej kategórie vlasovej typológie, preto sa pri výbere starostlivosti zameraj na jednu, ktorá je pre teba najpodstatnejšia.

AK MÁŠ POŠKODENÉ VLASY

Tento typ vlasov spoznáš podľa toho, že sú matné a rozlietané, ale predovšetkým podľa rozšiepených koncov, ktoré sa môžu pri česaní odlamovať. K poškodeniu vlasov dochádza z niekoľkých dôvodov, najčastejší je však pravidelné používaniu stylingových pomôcok ako sú žehličky alebo kulmy.

Riešenie: rad Elseve Total Repair 5 od L’Oréal Paris s Pro-keratínom na obnovu vlasového vlákna

AK MÁŠ FARBENÉ VLASY

Farbené vlasy nemusíš vôbec analyzovať, dôležité je ale vedieť, že potrebujú špeciálnu starostlivosť, aby bola zachovaná intenzita a dlhotrvajúca výdrž farby. Ak budeš používať klasické šampóny a ďalšie produkty, môže sa stať, že sa farba z vlasov vymyje omnoho rýchlejšie.

Riešenie: rad Elseve Color-Vive od LʻOréal Paris s Nutri-filtrom UV na vyživenie a ochranu farbeného vlasového vlákna

AK MÁŠ SUCHÉ VLASY

Suchým vlasom chýba lesk, na dotyk sú drsné, tvrdé a vytvárajú chuchvalce. Suchosť vlasov je akýmsi predstupňom trvalého poškodenia vlasov, preto môžeš spozorovať niekoľko štiepiacich sa končekov. Za výskytom suchých vlasov stojí strata vlhkosti, spôsobená odparovaním. K tej prispieva ostré slnečné žiarenie, fénovanie, prípadne nedostatočná produkcia prirodzeného kožného mazu.

Riešenie: rad Elseve Extraordinary Oil od L’Oréal Paris, obohatený o vzácne oleje z kvetov, určený na výživu vlasov

AK MÁŠ RÝCHLO SA MASTIACE VLASY

Tento typ vlasov spoznáš na prvý pohľad. Okrem toho, že sú vlasy už druhý deň po umytí spľasnuté a chýba im akýkoľvek tvar, vlasová pokožka je typicky mastná. Príčinou je nadmerná produkcia kožného mazu, čo je v normálnom merítku prirodzený proces, udržujúci vlasy a pokožku hydratované a vyživené. Pozor si daj hlavne na časté umývanie vlasov, to totiž tvorbu mazu ešte podporuje.

Riešenie: rad Elseve Extraordinary Clay od L’Oréal Paris s obsahom blahodarných ílov na svieže a ľahké vlasy

AK MÁŠ DLHÉ, MIERNE POŠKODENÉ VLASY ALEBO PO NICH TÚŽIŠ

Tak isto typ vlasov, ktorý nemusíš dlho analyzovať. Máš dlhé vlasy alebo po nich túžiš. Vlasy sú však namáhané, dĺžky viac, alebo menej poškodené a to najmä pri končekoch. Končeky sú rozštiepené, a preto musíš často chodiť ku kaderníkovi ich strihať. Tým však prichádzaš o vytúženú dĺžku.

Riešenie: Novinka Elseve Dream Long obsahuje silný koktejl zložený z rastlinného keratínu, vitamínov a ricínového oleja. Regeneračný šampón s krémovým zložením je ideálny na boj s poškodenými dĺžkami a zároveň vlasy čistí. Balzam na okamžité rozčesávanie vlasov pomáha predísť ich ničeniu. SOS Maska prichádza na pomoc poškodeným dĺžkam a ponúka intenzívnu starostlivosť a výživu vlasov. A nakoniec No haircut cream bojuje proti rozštiepeným končekom, posilňuje dĺžky, dodáva lesk a uľahčuje styling vlasov. Navyše poskytuje tepelnú ochranu vlasov!

Vieme, že vypestovať si dokonale krásne dlhé vlasy je beh na dlhú trať, ale keď budeš svojim vlasom dennodenne vytvárať to správne prostredie a podmienky, podporíš ich rast bez zbytočného štiepenia a lámania. Na záver pripájame ešte niekoľko tipov, ktoré ti pri tom pomôžu:

TIP #1
Studená voda je tvoja BFF. Vyzerajú tvoje vlasy matne? Opláchni ich po dobu jednej minúty studenou vodou. Vlasy budú za okamih lesklejšie.

TIP #2
Daj prednosť saténu. Pri výbere posteľných obliečok zvoľ satén namiesto bavlny. Satén znižuje trenie a lámavosť vlasov. A navyše je ultrapohodlný.

TIP #3
Balzam iba do dĺžok. Balzam nanášaj vždy až do spodnej časti vlasov, aby si nezaťažovala vlasy pri korienkoch.

TIP #4
Urob to opačne. Ak majú tvoje vlasy tendenciu rýchlo sa mastiť, použi balzam ako prvý ešte predtým, ako umyješ vlasy šampónom, aby si ich mohla ľahko rozčesať a pritom ich nemusela umývať nasledujúci deň.

TIP #5
Suché a bezpečné. Nikdy nerozčesávaj vlasy pokiaľ sú mokré, vtedy sú totiž krehkejšie. Ak si potrebuješ vlasy rozčesať hneď po umytí, použi na to prsty a primerané množstvo bezoplachového krému.

Najčítanejšie články

Vitaj vo svete Čľupkáčikov!

Vitaj vo svete Čľupkáčikov!

Čítať viac
Prvé 4-komorové kapsuly na pranie

Prvé 4-komorové kapsuly na pranie

Čítať viac
Zábavný deň so živými rozprávkovými postavičkami v našej predajni

Zábavný deň so živými rozprávkovými postavičkami v našej predajni

Čítať viac

Zobraziť všetky články