101 Magazín

Skoč si k nám po euro!#Klokan #SkocSi

Chcem eurko
Skoč si k nám po euro!

Ako si vybrať správny mejkap s Maybelline NY

Výber správneho typu a odtieňa mejkapu sa môže zdať ako pomerne zložitá úloha, preto ti Maybelline s oboma poradí. Pre výber toho správneho mejkapu stačí kliknúť na tento odkaz: http://bit.ly/poradnaMNY, kde zistíš, aký mejkap je ideálny pre tvoju pleť. Ak máš mastnú alebo zmiešanú pleť, odporúčame mejkap Fit Me. Ten má teraz renovované zloženie s ílom, ktoré potlačí lesk a vytvorí prirodzene matný vzhľad. A môžeš si vybrať hneď z 8 odtieňov. Ale ako spoznáš ten správny? Pripravili sme pre teba tabuľku, ktorá ti s výberom pomôže.

Prvým krokom je určiť správny podtón pleti. Ten môžeš odhadnúť niekoľkými spôsobmi. Prvým je zafarbenie žíl na vnútornej strane zápästia. Pokiaľ majú farbu skôr do zelena, tvoj podtón je teplý, ak skôr do fialova alebo modra, je studený. V prípade, že svoj podtón nedokážeš dobre určiť, je možné, že je neutrálny. Takýto podtón mávajú väčšinou ľudia s olivovou pleťou.  

Podtón sa dá určiť tiež podľa toho, ako ľahko sa opaľuješ. Ak sa rýchlo spáliš a nedarí sa ti opáliť, máš najskôr studený podtón. Naopak, keď sa opáliš ľahko, pravdepodobne máš teplý alebo neutrálny podtón. Druhým kritériom v tabuľke je odtieň pleti. V skratke to znamená, ako svetlú alebo tmavú máš pleť. Podľa svojho odtieňa a podtónu pleti si následne môžeš v tabuľke vyššie nájsť ten pravý Fit Me pre seba. A ak by si si stále nebola istá, nanes troška mejkapu na okraj čeľuste a na dennom svetle skontroluj, či sa odtieň mejkapu a pleti zhodujú. Na čeľusť môžeš aplikovať aj viacero odtieňov vedľa seba, aby si ich mohla porovnať a našla ten pravý 🙂

Najčítanejšie články

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Čítať viac
Pery ako „femme fatale“

Pery ako „femme fatale“

Čítať viac
Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Čítať viac

Zobraziť všetky články