101 Magazín

Vyhrajte profi make-up kufrík Maybelline!#SutazMaybelline

Chcem vyhrať
Vyhrajte profi make-up kufrík Maybelline!

Tipy pre domáce farbenie vlasov

Domáce farbenie vlasov je pohodlné a rozhodne šetrí čas aj peňaženku, keď vieš, ako na to. Áno, každá farba sa predáva s návodom, ten nám ale nepomôže odstrániť škvrny farieb z čela. Neboj sa, všetci sme si tým prešli. Ale farbenie vlasov doma môže byť naozaj jednoduché, keď sa naučíš pár trikov. Čítaj si, relaxuj a uži si svoje budúce farbenie. Je to koniec-koncov čas, ktorý máš sama pre seba. Aby tvoje vlasy vyzerali ako z kaderníctva a aplikácia farby bola pohodová, potrebuješ poznať týchto pár užitočných tipov.

  • NÁVOD JE K FARBE PRILOŽENÝ Z URČITÉHO DÔVODU

Toto v skutočnosti nie je žiadny trik, ale dôležité pripomenutie pred začiatkom. Nech ti ani nenapadne tento krok preskočiť. Návod na použitie si vždy pozorne prečítaj a riaď sa ním v každom ohľade. Pri farbení vlasov nie je dobré improvizovať.

  • PRAVIDLO DVOCH KRABIČIEK

Pokiaľ máš vlasy dlhšie ako po plecia a sú skôr suchšie, kupuj si vždy dve krabičky farby. Keď ti jedna zostane, vždy ju môžeš použiť nabudúce.

  • VAZELÍNA, ZUBNÁ PASTA,OLIVOVÝ OLEJ

To sú tri veci, ktoré by si mala mať po ruke, keď sa chystáš farbiť si vlasy, predovšetkým ak si sa rozhodla pre tmavú farbu. Pred farbením si pozdĺž vlasov na spánkoch, čele, krku a pri ušiach nanes dostatočné množstvo vazelíny, aby si predišla tomu, že farba zašpiní tvoju pokožku. Nanášaj ju však opatrne, aby si sa nedotkla svojich vlasov, inak farba nebude fungovať. Ak ti predsa len nejaká farba pokožku zašpiní, jednoducho ju odstráň tak, že zmiešaš lyžicu olivového oleja so zubnou pastou, nanesieš zmes na vatový tampónik a škvrnu ním zotrieš.

Tip navyše: Vazelínu môžeš nahradiť kvalitným balzamom na pery bez príchute.

  • VLASY FARBI PO ČASTIACH

Dôkladné rozdelenie vlasov na jednotlivé časti je základ farbenia, ktorým predídeš nerovnomernému zafarbeniu. Najlepší spôsob, ako si vlasy rozdeliť, je vytvoriť cestičku vertikálne od stredu čela až po šiju a potom horizontálne od jedného ucha k druhému. To rozdelí tvoje vlasy na štyri rovnaké časti. Až potom môžeš začať farbiť. Postupuj od šije k čelu, pretože farba bude pôsobiť najdlhšie na zátylku, kde sú vlasy prirodzene tmavšie ako na zvyšku hlavy. Na upevnenie vlasov použi plastové spony.

  • POUŽÍVAJ DVE ZRKADLÁ

Tento trik je jednoduchý, ale pritom veľmi užitočný. Farbenie vlasov na zátylku môže byť zložité a môže sa stať, že nejaké miesto vynecháš. Maj preto po ruke ručné zrkadielko a kontroluj ním, či si si naozaj nafarbila všetky vlasy.

  • NASTAV SI BUDÍK

Spoliehať na to, že si spomenieš skontrolovať hodiny, sa ti môže ľahko stať osudným. Keď máš farbu nanesenú, môže ťa jednoducho niečo rozptýliť. Čítanie knižky, telefónny hovor, surfovanie na internete a podobne môže viesť k tomu, že zmeškáš čas, keď si si mala farbu zmyť.

  • PO NAFARBENÍ NEVYHADZUJ RUKAVICE

Použi ich tiež na umytie farby. Farba na vlasy ti môže zašpiniť nechty aj dlane pri zmývaní rovnako ako pri nanášaní.

  • PRED PLÁVANÍM VLASY NAOLEJUJ

Po nafarbení budeš na svoje vlasy hrdá a určite budeš chcieť, aby ti farba vydržala čo najdlhšie. Jednou z vecí, ktorá na ňu môže mať negatívny vplyv, je voda v bazénoch. Tá totiž obsahuje chlór, ktorý môže zničiť farbu a poškodiť vlasy. Chráň si ich teda tak, že na ne nanesieš kokosový olej (prípadne arganový, makadamový, mandľový a pod.), ktorý vytvorí ochrannú bariéru medzi chlórom a farbou.

FARBENIE KROK ZA KROKOM S FARBAMI:

Palette Intensive Color Creme – farbenie krok za krokom – PALETTE INTENSIVE COLOR CREME: farbenie krok za krokom – YouTube

 Root Retoucher – aplikácie krok za krokom – https://youtu.be/J7B9ODsoU60

 SYOSS chladná blond  – farbenie krok za krokom – https://youtu.be/VVWriDHd9s8

 GLISS COLOR – farbenie krok za krokom – https://youtu.be/40wkq7_UiA8

 PERFECT MOUSSE  – farbenie krok za krokom – https://youtu.be/Q-dZ01TOaao

Najčítanejšie články

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Čítať viac
Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Čítať viac
Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Čítať viac

Zobraziť všetky články