101 Magazín

Deň narcisov špeciál!#DenNarcisov #LPR

Chcem pomôcť
Deň narcisov špeciál!

Sprievodca farbami na vlasy

Máš svoje prvé farbenie vlasov zatiaľ iba pred sebou alebo premýšľaš nad zmenou produktu, ale nevieš, ako si vybrať tú správnu farbu? Čítaj ďalej a dozvieš sa, ako sa medzi sebou jednotlivé farby na vlasy líšia, čo sú ich výhody i nevýhody a aj to, ako si vybrať ten správny odtieň.

Najdôležitejším kľúčom, podľa ktorého sa treba riadiť pri výbere vhodného produktu, je dôvod, prečo si chceš svoje vlasy zafarbiť. Trápia ťa šediny, ktoré chceš čo najprirodzenejšie zakryť? Nie si spokojná s tvojou prirodzenou farbou a túžiš po zmene? Chceš dodať svojim vlasom zaujímavé odlesky a prirodzený lesk? To všetko sú časté dôvody farbenia vlasov a na každú otázku sú odpoveďou iné produkty. Začneme šedinami, ktoré sú najčastejším dôvodom farbenia vlasov. Veď predsa s nejakým tým šedivým vlasom sa stretávajú štyri pätiny slovenských žien starších ako 30 rokov. Ak chceš dosiahnuť prirodzený výsledok a dlhotrvajúce krytie, siahni napríklad po značke Color Naturals od Garnier, ktorá je dostupná vo viac než 30 odtieňoch a ten svoj si preto vyberie naozaj každá. Portfólio zložené najmä z prirodzených blond či hnedých odtieňov má tiež značka Excellence od L’Oréal Paris. Tá sa svojou rutinou inšpirovala v kaderníckych salónoch a vďaka priloženému pH-šampónu, balzamu a výžive priamo vo farbiacom kréme ponúka až trojitú starostlivosť.

Ak ťa trápi len niekoľko málo šedivých vlasov, nemusíš hneď vyberať z permanentných farieb na vlasy. Vyskúšaj napríklad Magic Retouch, sprej, ktorý ťa zbaví šedín počas niekoľkých sekúnd. Vhodný je tiež na odrasty a môže tak predĺžiť dobu medzi jednotlivými farbeniami.

Ak túžiš po výraznej a intenzívnej farbe či trendy odtieňoch, hľadaj v obchode značku Color Sensation od Garnier. Tá taktiež ponúka až 100% krytie šedín, ale v portfóliu má okrem prirodzených odtieňov tiež odtiene sýto červené, fialové, ružové či strieborné. Ak si chceš dopriať ešte niečo naviac, hľadaj v obchode značku Préférence od L’Oréal Paris. Táto gélová farba sa veľmi ľahko nanáša a obsahuje veľké balenie záverečnej starostlivosti, ktorá ti vystačí na niekoľko použití. Okrem niekoľkých studených blond odtieňov, ktoré sú trendom posledných rokov, tiež ponúka odtieň so zosvetľujúcim efektom až o 8 tónov. Platinovú blond si tak môže dopriať takmer každá.

Obávaš sa, že si vlasy farbením zničíš? V takom prípade si môžeš vybrať zo šetrnejších farieb, ktoré neobsahujú amoniak. Jedna z takýchto farieb je napríklad Olia od Garnier, ktorá so svojou unikátnou ODS technológiou využíva pri farbení silu olejov. Tých obsahuje vo farbiacom kréme až 60% a aj vďaka nim viditeľne zlepšuje kvalitu vlasov.

Netrápia ťa šediny, ale chceš svojim vlasom jednoducho dodať život pomocou zaujímavých odleskov? Potom bude pre teba skvelou voľbou značka Casting Crème Gloss od L’Oréal Paris, ktorá je semipermanentná a dodáva vlasom žiarivý lesk. Vydrží až 28 umytí, postupne sa vymýva a vďaka tomu nehrozí, že budeš mať po pár týždňoch viditeľné odrasty. Je tiež bez amoniaku a vďaka tomu, že je bez záväzkov, je vhodná pre prvé farbenie, kedy ešte len svoj perfektný odtieň hľadáš.

Poslednou skupinou sú farby v netradičných odtieňoch. Ružová, fialová či modrá? Aj také farby dnes v Stojednotke nájdeš, a to hneď v niekoľkých variantoch. Napríklad jednodenné spreje, ktoré sú ideálne na večernú párty, alebo dočasné farby na niekoľko umytí. Oba varianty nájdeš v značke Colorista a je len na tebe, ktorý z nich si zvolíš.

A ako si vybrať ten správny odtieň? Vhodné je vyberať najmä podľa tónu tvojej pleti. K studeným podtónom sa hodia neutrálne či popolavé odtiene, k pleti s teplým podtónom sa naopak hodia odtiene zlatisté, medené či červené. Nepoznáš podtón svojej pleti? Žiadny problém! Odlíč sa a na dennom svetle sa pozri do zrkadla. Je tvoja pleť ružovkastá či perleťová? V takom prípade máš studený podtón! Pokiaľ je tvoja pleť skôr žltkastá či olivová, máš teplý podtón. Výhrou je, pokiaľ máš neutrálny podtón pleti, vtedy si môžeš dovoliť takmer akúkoľvek farbu s rôznymi odleskami.

Ako ale zistíš, či je daný odtieň neutrálny, popolavý či zlatistý? Všetky značky zmienené v tomto článku majú jednotné označenie odtieňov. To znamená, že 3.0 je neutrálna tmavá hnedá pre značku Color Naturals, rovnako pre značku Préférence či Olia. Prvá časť čísla vždy značí, aký je daný odtieň tmavý, jednotkou začínajú najtmavšie čierne odtiene, zatiaľ čo 10 majú najsvetlejšie blond odtiene a pokiaľ sa stretneš s odtieňom 11 a viac, jedná sa o odtieň zosvetľujúci! Druhá časť označenia odtieňu určuje odlesk. Ak je za bodkou 0, jedná sa o neutrálny odtieň, ako je v prípade už zmieneného odtieňu 3.0. Tieto odtiene pôsobia veľmi prirodzene a budú sa hodiť úplne každému. Studené odtiene sú označené číslicami 1 (popolavé) či 2 (dúhové), teplé odtiene číslicami 3 (zlaté), 4 (medené), 5 (mahagónové) či 6 (červené). Odtiene tiež častokrát kombinujú niekoľko odleskov, dominantný je vtedy ten, ktorý je uvedený ako prvý.

Ukážeme si to na príklade odtieňu 4.15. Číslo 4 nazačiatku nám značí, že sa jedná o tmavohnedý odtieň. Dominantný je popolavý lesk, to znamená, že sa jedná o studený odtieň, ale s nádychom mahagónovej, čo značí číslo 5.

Najčítanejšie články

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Čítať viac
Pery ako „femme fatale“

Pery ako „femme fatale“

Čítať viac
Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Čítať viac

Zobraziť všetky články