101 Magazín

Vyhrajte profi make-up kufrík Maybelline!#SutazMaybelline

Chcem vyhrať
Vyhrajte profi make-up kufrík Maybelline!

Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Mať krásne a zdravé vlasy, to je sen asi každej z nás. Bohaté, objemné a lesklé vlasy nám dodávajú sebavedomie a sú spolu s úsmevom tým najlepším doplnkom pre každý deň. Ako to ale docieliť? Nie je to zase tak zložité, stačí dodržovať pár základných návykov a krokov, ktoré vám teraz predstavíme.

Pravidelné umývanie vlasov vhodným šampónom

Prvým, základným krokom k dosiahnutiu krásnych vlasov je ich pravidelné umývanie vhodným šampónom. Na trhu existuje nepreberné množstvo šampónov rôznych radov, ktoré poskytnú vašim vlasom špeciálnu výživu, ktorú potrebujú. Pokiaľ máte napríklad farbené vlasy, je vhodné použiť šampóny určené priamo pre ne. Tento šampón dodá vlasom potrebnú výživu, a navyše zaistí dlhotrvajúcu farbu a lesk. Pokiaľ máte blond vlasy, je vhodné použiť šampón s fialovým pigmentom, ktorý udrží vašu blond farbu dlhšie sviežu a redukuje žlté podtóny.

Ako správne nanášať šampón?

Šampón aplikujte na mokré vlasy, krúživými pohybmi naneste a jemne napeňte. Venujte čas masáži vlasovej pokožky končekmi prstov, ktorá zaistí lepšiu mikrocirkuláciu. Bohatá pena odstráni z vlasov nečistoty. Po prevedení masáže šampón z vlasov dôkladne opláchnite.

Vyživenie vlasov pomocou kondicionéru

Po umytí vlasov šampónom odporúčame použiť kondicionér. Vlasy sú po umytí šampónom čisté a pripravené na prijatie živín, ktoré im dodá práve kondicionér. Vlasy sú potom hĺbkovo vyživené, lesklé a odolnejšie voči vonkajším vplyvom. Rovnako ako pri šampónoch, aj tu existuje mnoho variant, ktoré vám poskytnú starostlivosť priamo na mieru. Na trhu sú kondicionéry pre farbené vlasy, ktoré podporujú dlhotrvajúcu farbu, pre blond vlasy, ktoré neutralizujú žlté tóny, pre veľmi poškodené vlasy a mnohé ďalšie. Stačí si len vybrať.

Ako správne používať kondicionér na vlasy?

Kondicionér jemne naneste na vlasy po umytí šampónom. Po zapracovaní vlasy dôkladne opláchnite. Pre optimálne výsledky používajte pravidelne.

Extra starostlivosť pre vaše vlasy

Pre extra starostlivosť o vaše vlasy odporúčame používať hydratačné produkty ako sú masky alebo olejčeky aspoň 1x týždenne. Vlasy sú v dnešnej dobe veľmi namáhané vonkajšími vplyvmi, zmenami prostredia a počasím. Je teda dôležité dodávať im pravidelne aj nadštandardnú starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

  • Maska na vlasy

Maska na vlasy dodáva vašim vlasom extra výživu a regeneráciu. Je vhodné ju zaradiť do svojej rutiny v starostlivosti o vlasy. Niektoré masky môžete používať dvojakým spôsobom – pred alebo po umytí vlasov šampónom. Následne ju nechajte pôsobiť 2-3 minúty a dôkladne opláchnite! Používajte 2-3 krát týždenne.

  • Olejček na vlasy

Ako ďalším krokom hĺbkovej výživy vlasov je zaručene olejček na vlasy. Olej vlasy intenzívne vyživuje a prináša im oslnivý lesk. A ako ho správne používať? Olej aplikujte v menšom množstve na umyté a uterákom vysušené vlasy a následne naneste do dĺžok a na končeky vlasov.

Tipy na produkty na mieru vašim potrebám

  • Farbené vlasy

Pre farbené vlasy odporúčame použiť produkty z radov Gliss Color Perfector alebo Syoss Color, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre farbené vlasy. Tieto produkty regenerujú poškodené vlasy po farbení, sú šetrné k vašej farbe a predlžujú jej intenzitu.

  • Blond vlasy

Pre farbené či zosvetlené blond vlasy odporúčame vyskúšať šampón, ktorý je obohatený o fialový pigment. Ten pomáha udržovať žiarivú blond a neutralizuje žlté tóny. Náš tip: šampón Gliss Blonde Perfector

  • Rozštiepené končeky

Aj pre rozštiepené končeky je tu riešenie! Ponúka ho rad Gliss Split Ends Miracle, ktorý vďaka svojmu zloženiu pomáha „zazipsovať“ rozštiepené končeky vlasov a dodáva im hĺbkovú regeneráciu.

Tip na záver:

Nemáte čas, ale chcete mať perfektne vyživené vlasy? Vyskúšajte novinku v starostlivosti o vlasy, ktorá láme rekordy! Jedná sa o Gliss 7sec expresnú starostlivosť, ktorá dodá vašim vlasom hĺbkovú regeneráciu ako klasická maska, ale už za 7 sekúnd!

Najčítanejšie články

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Čítať viac
Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Čítať viac
Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Čítať viac

Zobraziť všetky články