101 Magazín

Zbieraj EMOJKOV a vyjadri svoje pocity!#Emojkovia

Chcem Emojka
Zbieraj EMOJKOV a vyjadri svoje pocity!

Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Mať zdravé vlasy je základom koruny krásy každej ženy. Predpokladom je správna starostlivosť prispôsobená na mieru ich potrebám.

Bežnou rutinou v starostlivosti o vlasy by malo byť ich pravidelné umývanie, a to 2-3krát do týždňa, aby sa vlasová pokožka príliš nevysušovala. Pred umývaním je vhodné vlasy rozčesať, ďalším krokom je výber špeciálnych produktov, ktoré tvoje vlasy udržia zdravé a krásne na pohľad. Základom je šampón, ktorý by mal zodpovedať potrebám pre tvoj typ vlasov.

Ak máš problémy so suchými končekmi, aplikuj do dĺžok a končekov vlasov tiež kondicionér, ktorý zabezpečí ich vyživenie a regeneráciu. Po pár minútach pôsobenia stačí opláchnuť vlažnou vodou, prípadne existujú aj bezoplachové varianty.

Pre extra starostlivosť je vhodné do rutiny v starostlivosti o vlasy pridať kúry či masky, ktoré vlasom dodajú potrebnú hydratáciu. Masku či vlasový balzam je dobré používať raz týždenne, aby sa vlasy zbytočne nezaťažovali a nemastili. Rozstrapkaným a namáhaným končekom, ktoré môžu trpieť častým farbením, fénovaním či žehlením, môžeme pomôcť revitalizačnými sérami, ktoré posilňujú štruktúru vlasu a regenerujú ich.

Kvalitnú a pravidelnú starostlivosť o vlasy si žiadajú  vlasy farbené, ale aj nefarbené. Ak túžiš po zmene, oživenie farby je vždy vítané. A nie vždy sa musí rovnať návšteve kaderníckeho salónu. Pre každý typ vlasov je v súčasnosti možné nájsť vyhovujúci produkt, či už je tvojím cieľom zakrytie šedín, jemný preliv alebo intenzívne permanentná farba.

Tip: V prípade, že ti nezostáva čas na dofarbenie odrastajúcich šedín, môže byť šikovným pomocníkom sprej pre dofarbenie vlasov pri korienkoch. Okamžite zakryje odrasty v niekoľkých sekundách a tie vydržia prekryté do prvého umytia šampónom.

Najčítanejšie články

EMOJKOVIA – Vyjadri svoje pocity!

EMOJKOVIA – Vyjadri svoje pocity!

Čítať viac
Monikin obľúbený mejkap Affinitone je teraz ešte lepší!

Monikin obľúbený mejkap Affinitone je teraz ešte lepší!

Čítať viac
Nezničiteľný look, ktorý vydrží (aj dobu rúšok)

Nezničiteľný look, ktorý vydrží (aj dobu rúšok)

Čítať viac

Zobraziť všetky články