101 Magazín

Deň narcisov špeciál!#DenNarcisov #LPR

Chcem pomôcť
Deň narcisov špeciál!

Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Mať zdravé vlasy je základom koruny krásy každej ženy. Predpokladom je správna starostlivosť prispôsobená na mieru ich potrebám.

Bežnou rutinou v starostlivosti o vlasy by malo byť ich pravidelné umývanie, a to 2-3krát do týždňa, aby sa vlasová pokožka príliš nevysušovala. Pred umývaním je vhodné vlasy rozčesať, ďalším krokom je výber špeciálnych produktov, ktoré tvoje vlasy udržia zdravé a krásne na pohľad. Základom je šampón, ktorý by mal zodpovedať potrebám pre tvoj typ vlasov.

Ak máš problémy so suchými končekmi, aplikuj do dĺžok a končekov vlasov tiež kondicionér, ktorý zabezpečí ich vyživenie a regeneráciu. Po pár minútach pôsobenia stačí opláchnuť vlažnou vodou, prípadne existujú aj bezoplachové varianty.

Pre extra starostlivosť je vhodné do rutiny v starostlivosti o vlasy pridať kúry či masky, ktoré vlasom dodajú potrebnú hydratáciu. Masku či vlasový balzam je dobré používať raz týždenne, aby sa vlasy zbytočne nezaťažovali a nemastili. Rozstrapkaným a namáhaným končekom, ktoré môžu trpieť častým farbením, fénovaním či žehlením, môžeme pomôcť revitalizačnými sérami, ktoré posilňujú štruktúru vlasu a regenerujú ich.

Kvalitnú a pravidelnú starostlivosť o vlasy si žiadajú  vlasy farbené, ale aj nefarbené. Ak túžiš po zmene, oživenie farby je vždy vítané. A nie vždy sa musí rovnať návšteve kaderníckeho salónu. Pre každý typ vlasov je v súčasnosti možné nájsť vyhovujúci produkt, či už je tvojím cieľom zakrytie šedín, jemný preliv alebo intenzívne permanentná farba.

Tip: V prípade, že ti nezostáva čas na dofarbenie odrastajúcich šedín, môže byť šikovným pomocníkom sprej pre dofarbenie vlasov pri korienkoch. Okamžite zakryje odrasty v niekoľkých sekundách a tie vydržia prekryté do prvého umytia šampónom.

Najčítanejšie články

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Hĺbková starostlivosť o vlasy bez zaťaženia

Čítať viac
Pery ako „femme fatale“

Pery ako „femme fatale“

Čítať viac
Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Pravidelná i extra starostlivosť o krásne vlasy

Čítať viac

Zobraziť všetky články