101 Magazín

Vyhrajte 200 € poukaz na oblečenie Alpine Pro!#SutazAlpinePro

Chcem vyhrať
Vyhrajte 200 € poukaz na oblečenie Alpine Pro!

Kozmetika nabitá silou prírody

Produkty značky Nature Box boli navrhnuté s ohľadom na prírodu, čoho dôkazom je aj ich vegánske zloženie a ingrediencie z 98 % prírodného pôvodu. Takisto primárne suroviny používané na výrobu Nature Box produktov pochádzajú z udržateľného poľnohospodárstva vďaka spolupráci s lokálnymi farmármi v Indii (guar) alebo Nigérii (palmový olej).

Spoluprácou s organizáciou Plastic Bank obaly produktov tvorí až 98 % tzv. sociálneho plastu, čo je plast zozbieraný z pláží a pevniny v najchudobnejších častiach sveta tamojšími obyvateľmi, a to skôr, než sa dostane do oceánu. Tí ho majú šancu potom zameniť v zberných centrách nielen za peniaze, ale aj za suroviny. Následne je zozbieraný plast recyklovaný a znovu použitý na výrobu obalov. Práve vďaka spomínanej ľudskej zložke nadobúda tento recyklovaný plast prívlastok „sociálny“. Všetko to sú faktory, ktoré prispeli k získaniu certifikácie COSMOS Natural od organizácie Ecocert Greenlife. Čo to ale znamená?

Norma COSMOS

V rámci medzinárodnej spolupráce s cieľom zjednotiť definície a požiadavky pre organickú a prírodnú kozmetiku vznikla norma COSMOS, ktorá zároveň zaručuje dôveryhodnosť tejto kozmetiky. Jej cieľom je nastoliť tzv. udržateľný vývoj spájajúci ekonomický pokrok a spoločenskú zodpovednosť, s čím súvisia výzvy, ako je zmena vzorcov vo výrobnom aj konzumnom procese. Preto spoločnosti podliehajú prísnym kritériám, ktoré musia pri výrobe kozmetiky spĺňať. Na základe tých sa rozlišujú štyri druhy označenia COSMOS: COSMOS Organic, COSMOS Natural, COSMOS CertifiedCOSMOS Approved.

Kritériá

Všetky ingrediencie použité pri výrobe produktov podliehajú striktným požiadavkám , pričom primárne suroviny, z ktorých sa ingrediencie vyrábajú, nesmú byť geneticky modifikované či zvieracieho pôvodu. Taktiež spôsob ich získania musí byť ekologický a ich dostupnosť podliehať pravidelnej kontrole.

Výrobný proces sám o sebe podlieha systému kontroly kvality, ktorý dohliada na výrobné postupy vo všetkých fázach tohto procesu. Okrem toho umožňuje aj dohľadanie ingrediencií a konečných produktov, ktoré nesmú byť v žiadnom prípade testované na zvieratách.

Čo sa týka obalov produktov, tie musia byť navrhnuté s cieľom minimalizovať dopad na životné prostredie, preto sa vyžaduje využitie maximálneho množstva recyklovaných a recyklovateľných materiálov pri ich výrobe. Etikety zároveň musia transparentne komunikovať COSMOS certifikáciu a percento ingrediencií organického alebo prírodného pôvodu.

Aby výrobca mohol získať certifikáciu pre svoje produkty, je povinný dodať všetku potrebnú dokumentáciu autorizačnému certifikačnému orgánu, ktorý zaháji proces ich validácie. Dokumentácia zahŕňa ingrediencie s ich pôvodom, záznamy o výrobe, skladovanie, obal, etiketu či samotný názov produktu.

Splnením týchto kritérií značka Nature Box získala certifikované označenie prírodnej kozmetiky. Produkty Nature Box navyše obsahujú 100% za studena lisované oleje, vďaka čomu poskytnú dôkladnú a šetrnú starostlivosť nielen tvojim vlasom, ale aj pokožke. Nečakaj dlho a nechaj sa rozmaznávať silou prírody.

Najčítanejšie články

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Veľký krok pre kozmetické odvetvie!

Čítať viac
Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Viac jemnosti pre nás a budúce generácie

Čítať viac
Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Regenerácia vlasov z pohodlia vlastnej kúpeľne

Čítať viac

Zobraziť všetky články