101 Magazín

Nové odtiene Palette pre žiarivý účes!#Palette

Viac info
Nové odtiene Palette pre žiarivý účes!

Dajte zbohom vráskam vďaka retinolu

Tiež si kladiete tú večnú otázku, čo stojí za dobre vyzerajúcou pleťou? Napriek tomu, že aktívny život a pozitívny prístup napomáhajú dlhovekosti, stav pleti môže náš vek veľmi rýchlo prezradiť. Naša pleť začína na základe genetických dispozícií s pribúdajúcim vekom starnúť, postupne ochabuje a zemská príťažlivosť a vonkajšie nečistoty nepracujú v náš prospech. Práve kvalitná starostlivosť a unikátne ingrediencie by však k mladistvo vyzerajúcej a žiarivejšej pokožke mali dopomôcť.

Riešenie je na dosah. Odpoveď, ako dosiahnuť pružnejšiu a mlado vyzerajúcu pleť, sa skrýva v retinole. Ten je vyhľadávanou ingredienciou na korekciu vrások, odporúčanou dermatológmi vďaka svojej vysokej účinnosti.

Čistý retinol je jedna z najúčinnejších foriem vitamínu A zároveň veľmi dôležitá ingrediencia pôsobiaca proti starnutiu, ktorá začína proces omladenia. Zrýchlená obnova pokožky vedie k zvýšeniu hrúbky pokožky a zároveň redukuje aj hlboké vrásky… čo z nej robí MUST HAVE ingredienciu“, uvádza Elisabeth Bouhadana, L’Oréal Paris Global Scientific Director.

Značka L’Oréal Paris s radosťou uvádza prelomové nočné sérum L’Oréal Paris Revitalift Laser Pure Retinol Night Sérum, ktoré obsahuje 0,2% čistého retinolu a vyhladzuje všetky typy vrások vrátane hlbokých. Ponúka perfektnú rovnováhu vysoko koncentrovaného čistého retinolu a starostlivého tria prirodzene získaných ingrediencií. Kyselina hyalurónová, glycerín a ľahké oleje pôsobia v zložení ako obrana pred možnými vedľajšími účinkami retinolu, ako je napríklad vysušovanie, a výsledkom je teda maximálna efektivita spojená s mimoriadnym pocitom pohodlia. A čo viac, sérum neobsahuje silikóny a rýchlo sa do pokožky vstrebáva.

Dôležité je však vedieť, ako retinol správne používať. Vzhľadom k tomu, že retinol môže zvýšiť citlivosť pokožky na UV žiarenie, je absolútne nevyhnutné počas dňa chrániť pokožku krémom s SPF20 či vyšším faktorom, ideálnym je napríklad pleťový krém L’Oréal Paris Revitalift Laser x3 SPF 20. Večer je potom nevyhnutnou súčasťou rituálu pleť poriadne vyčistiť a následne na ňu môžete kvapkadlom aplikovať 3-4 kvapky samotného séra. Nočnú rutinu potom môžete zakončiť podľa potreby nočným krémom Revitalift Laser x3 Night Cream.

Odporúčanie odborníka:

„Účinná zložka je pomerne silná, doprajte preto svojej pleti čas si na retinol zvyknúť a počas prvého týždňa ho použite iba 1-2 večery. Počas druhého týždňa každý druhý večer a tretí týždeň používajte podľa znášanlivosti každý večer. Môže sa stať, že na začiatku na pleti zaznamenáte začervenanie, štípanie alebo suchosť. V tom prípade na niekoľko dní produkt vynechajte a v jeho používaní pokračujte menej často. Nepoužívajte ho spolu s inými produktmi s obsahom retinolu,“ hovorí MUDr. Michaela Blaško, PhD., dermatologička a primárka estetickej dermatológie Interklinik.

Najčítanejšie články

Skočte si do stojednotky po EURO!

Skočte si do stojednotky po EURO!

Čítať viac
Pomáhajme spolu aj v roku 2021!

Pomáhajme spolu aj v roku 2021!

Čítať viac
Vlasová regenerácia už za neuveriteľných 7 sekúnd!

Vlasová regenerácia už za neuveriteľných 7 sekúnd!

Čítať viac

Zobraziť všetky články